VII Liceum Ogólnokształcące w Zabrzu

Kierunki w naszym Liceum

Klasa Biologiczna

Interesujesz się roślinami, i ogólnie światem? Wybierz nas

Klasa Geograficzna

Podróże to twoja pasja? To jest odpowiednie miejsce dla ciebie!

Klasa Sportowa

Piłka nożna to twoje życie? Ta klasa jest dla ciebie

Newsy z Liceum

Informacje dla maturzystów

Przedstawiamy najistotniejsze informacje dla maturzystów w związku ze zbliżającymi się egzaminami maturalnymi. Prosimy wszystkich o dokładne zapoznanie się z instrukcją!...

Czytaj więcej

Dzień Otwarty

DZIAŁO SIĘ to jak nie napisać nic. Z resztą, zobaczcie sami! Dzień Otwarty dla Szkół za nami, ale dla zainteresowanych...

Czytaj więcej

Dołącz do NAS! ZS10!

Wybierz klasę Biologiczną! Geograficzną! Sportową!

Klasa nie tylko Biologiczna

Co proponujemy?

Oprócz nauki przedmiotów ogólnokształcących oferujemy naukę języka angielskiego i biologii na poziomie rozszerzonym oraz do wyboru matematykę, historię lub język polski na poziomie rozszerzonym.

Ponadto, do wyboru: proponujemy naukę języka włoskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego w zwiększonej ilości godzin.

Liceum, a co potem?

Wybór głównego rozszerzenia z biologii pozwala na kontynuację nauki na wielu kierunkach studiów. Możesz wybrać między innymi architekturę krajobrazu, biologię, biotechnologię, inżynierię środowiska, dietetykę, kosmetologię, fizjoterapię, gospodarkę przestrzenną, ochronę środowiska, a następnie znaleźć atrakcyjną pracę w tych sektorach.

Dlaczego warto wybrać VII LO?

Najciekawszą formą nauki jest poznawanie przez doświadczenie. W ramach zajęć przeprowadzamy eksperymenty, które pozwalają naszym uczniom lepiej zrozumieć przyrodę i procesy w niej zachodzące. W zgłębianiu świata fauny i flory pomogą Ci również zajęcia warsztatowe i tematyczne. Często odbywają się też zajęcia terenowe oraz wycieczki do miejsc zarówno bliższych, jak i dalszych… a kto nie lubi podróżować?!

Mając na uwadze, że w obecnym świecie należy kłaść nacisk na płynne posługiwanie się językami obcymi, zachęcamy Cię do nauki niemieckiego, hiszpańskiego lub włoskiego, która odbywa się w grupach międzyoddziałowych, w zależności od poziomu zaawansowania oraz zgodnie z Twoim wyborem zadeklarowanym przy rekrutacji. Staramy się dostosowywać tematykę zajęć do Twoich potrzeb i uczymy języka w biznesie, a dodatkowo proponujemy zajęcia z dietetyki.

Klasa Sportowa

Liceum, a co potem?

W VII Liceum Ogólnokształcącym uczą się młodzi piłkarze Górnika Zabrze. Klasa jest tworzona pod patronatem klubu (więcej informacji na stronie klubu gornikzabrze.pl).

W cyklu kształcenia obowiązuje nauka przedmiotów ogólnokształcących, oraz m.in, rozszerzenie z języka angielskiego. Będziemy dla Ciebie prowadzić także dodatkowe zajęcia sportowe w ramach zajęć prowadzonych przez trenerów Górnika Zabrze.


Klasa nie tylko Geograficzna

Co proponujemy?

Oprócz nauki przedmiotów ogólnokształcących oferujemy naukę języka angielskiego, geografii na poziomie rozszerzonym oraz do wyboru matematykę, historię lub język polski na poziomie rozszerzonym.

Ponadto do wyboru: proponujemy naukę języka włoskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego w zwiększonej ilości godzin.

Liceum, a co potem?

Profil turystyczny umożliwi Ci kontynuację nauki na wielu kierunkach studiów m.in. administracji, archeologii, bezpieczeństwie narodowym, ekonomii, geografii, socjologii, transporcie, turystyce, rekreacji lub znalezienie atrakcyjnej pracy w tych sektorach

Dlaczego warto wybrać VII LO?

Podróże kształcą, a przy okazji są takie ekscytujące! Planujemy dla Ciebie wycieczki w ramach Szlaku Zabytków Techniki, lekcje muzealne oraz wycieczki zagraniczne, w czasie których doskonalimy warsztat językowy.

Zachęcamy Cię do nauki języków obcych, która odbywa się w grupach międzyoddziałowych, w zależności od poziomu zaawansowania oraz zgodnie z Twoim wyborem zadeklarowanym przy rekrutacji. Staramy się dostosowywać tematykę zajęć do Twoich potrzeb i uczymy języka w biznesie oraz proponujemy dodatkowe zajęcia z turystyki.