foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

b_150_100_16777215_00_images_grafika_16387878_391440097915141_145248945226258786_n.jpgProjekt STEM (S-science, T-Technology, E-Engineering, M-Mathematics) narodził się w Hiszpanii w szkole Engeba. Konsorcjum oparte jest na współpracy czterech szkół i centrum technologii. Celem projektu jest stworzenie ponad100 activities (zajęć, zadań STEM) dostosowanych do poziomu nauczania szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalnej.

Szkoły i uczniowie  uczestniczące w projekcie to:

Colegio Engeba (Hiszpania) - uczniowie z pierwszych trzech lat szkoły podstawowej,
ZS10  (Polska) - uczniowie gimnazjum,
SULTANTEPE (Turcja) - uczniowie szkoły średniej (klasy pierwsze  i drugie),
BERENINI (Włochy) - uczniowie szkoły średniej.

Firma non profit uczestnicząca w projekcie:

AIJU (Hiszpania) - centrum technologii stworzy stanowiska pracy związane z technologią i zabawkami, będzie wspierać pozostałych partnerów w rozwoju oraz będzie odpowiedzialne za ocenę jakości oraz rozpowszechnianie projektu.

Projekt przewidziany jest na dwa lata. Pierwszy rok to praca z nauczycielami i ekspertami, tworzenie materiałów i miejsca do pracy. Drugi rok poświęcony jest pracy z uczniami i wcieleniu w życie teorii: testowanie zadań, otrzymywanie i analizowanie informacji zwrotnej.

Wszystkie szkoły mają za zadanie stworzenie stanowisk pracy STEM, w których będzie pięć tematów przewodnich:
•    Robotyka i programowanie
•    Eksperymenty (związane z biologią, chemią, fizyką, geologią)
•    Kreatywna matematyka
•    Rozszerzona i wirtualna rzeczywistość
•    Projektowanie i druk 3 D

Spotkania projektowe.

W trakcie trwania  projektu odbędzie się pięć spotkań grupy projektowej. Pierwsze spotkanie odbyło się w Walencji (Hiszpania) w dniach 16-19.01.2017 (Transnational Meeting).

Zapraszamy do śledzenia naszych dokonań na nasze profile na twitterze i facebook'u:

Twitter

Facebook

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!