foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

„Podróże po Wielkiej Brytanii i Irlandii - nauczanie języka angielskiego z wykorzystaniem  interaktywnych materiałów internetowych, narzędzi multimedialnych oraz autorskich nagrań uczniów w formie audycji lub filmów.”

Innowacja realizowana w terminie 01.09.2015 – 22.06.2018

Niniejsza innowacja językowa została wdrożona w klasach I gimnazjum z przeznaczeniem na trzyletni okres kształcenia. Ma na celu rozwinięcie i utrwalenie wiadomości zdobytych na zajęciach języka angielskiego i zintegrowanie ich z pozostałą wiedzą zdobytą na lekcjach historii, geografii, biologii czy technologii informacyjnej. Celem zajęć jest rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem obcym oraz poszerzanie bazy leksykalnej w oparciu o standardy wymagań egzaminacyjnych poprzez zaangażowanie uczniów w tworzenie serii prezentacji, filmów oraz nagrań audio powstających w ramach podsumowań zdobytych informacji na temat wybranych krajów kultury anglojęzycznej. Tworzenie własnych nagrań i krótkich filmów rozwija w uczniach umiejętność płynnego mówienia w języku obcym, a zastosowanie interaktywnych materiałów internetowych w formie quizów czy testów urozmaica zajęcia języka obcego i motywuje do nauki. Dzięki tej innowacji uczniowie mogą w atrakcyjny i kreatywny sposób doskonalić umiejętność jasnego i czytelnego prezentowania zagadnienia, jak również publicznego wypowiadania opinii w języku obcym.

Autorzy: p. M. Bielawska i J. Polit

1. Innowacja metodyczno-organizacyjna  „Nauczanie języka niemieckiego na bazie semestralnych projektów interdyscyplinarnych” jest realizowana od września 2016r do czerwca 2019r.

Celem innowacji jest poszerzenie znajomości językowych uczniów, które zwiększą ich szanse na współczesnym rynku pracy. Dzięki innowacji metodyczno-organizacyjnej uczniowie mają możliwość poszerzenia znajomości drugiego języka obcego poprzez korelacje międzyprzedmiotowe. Za pomocą…

Read more: Język niemiecki

1. „Chcę być poliglotą! Języki obce kluczem do współczesnej Europy”- innowacja przeznaczona jest dla uczniów gimnazjum będących na poziomie III.0 stopnia zaawansowania z języka francuskiego i hiszpańskiego i włoskiego. Jej realizacja rozpoczęła się w roku szkolnym 2016/2017. Uwzględnia ona założenia obowiązującej podstawy programowej do języków obcych i programów nauczania do…

Read more: Różne języki

    

wst relpol phoenix contact LAPP GROUP

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!