DSC 0328W dniach 1.04. - 6.04.2017 pani Słonka, pani Bajer, pan Kocur oraz sześcioro uczniów z klas drugich wzięło udział w wymianie w Patras, Grecja. W ramach wymiany uczniowie i nauczyciele wzięli udział w różnego typu zajęciach. Pani Słonka uczestniczyła w zajęciach dla koordynatorów, na których omawiano realizację projektu. Przedstawiono sprawozdanie i ewaluację z dotychczasowych wszystkich aktywności. Zaplanowano także zajęcia na najbliższe miesiące. Zapoznanoo się ponownie z platformą etwinning. Pani Bajer przeprowadziła lekcje za pomocą GoLab na temat powietrza. Pan Kocur z uczniami pracowali w grupach, biorąc udział w zajęciach z robotyki. Grupy złożone z uczniów z poszczególnych krajów miały za zadanie zbudować robota, który miał wykonać określone zadanie.

Nauczyciele wzięli udział w konferencji w Centrum Nauki w Patrafilm , a w tym samym czasie uczniowie mieli zajęcia matematyczno – fizyczne. Dostali do rozwiązania problem logiczny a rozwiązanie tego problemu i sposób jego wypracowania grupy uczniów zaprezentowały na koniec konferencji.

20170419 090225Konferencja poświęcona była przedmiotom STEAM i robotyce oraz programowi Erasmus +. Na konferencji przemawiał profesor z uniwersytetu w Patras. Mówił na temat edukacji STEM, konieczności nauczania tych przedmiotów oraz wyzwaniach z tym związanymi. Główny koordynator projektu Rebecca Bollands mówiła o Future Classroom Lab, koordynator z Malty skupił się na robotyce- program konferencji -….Na tej konferencji uczniowie przedstawili również rezultat ich tygodniowej pracy w grupach- budowa i programowanie robotów.

Oprócz ciężkiej pracy uczniowie i nauczyciele zwiedzili Ateny, podziwiając starożytny Partenon i dzieła w Muzeum Archeologicznym. Zwiedziliśmy Patras, koncentrując się na budowie architektonicznej – moście, którego budowa zajęła 14 lat. Obejrzeliśmy galerię związaną z budową mostu, jak również prezentację pokazującą wszystkie żmudne etapy jego budowy. Odwiedziliśmy również plac budowy. Inżynierowie wtajemniczyli nas w tajniki budowy dróg i autostrad w tak trudnym wodno-górskim terenie. Uczniowie i nauczyciele mieli również możliwość pospacerować po starożytnym Olimpie, poznając historię starożytnych Igrzysk Olimpijskich.

Był to na pewno pełen wrażeń, niezapomniany tydzień dla wszystkich.

Galeria zdjęć 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!