foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Czytaj więcej: Praktyki zagraniczne ukończone!24 młodych ludzi z naszego technikum ukończyło 4-tygodniowe praktyki zawodowe w Niemczech. Uczestnicy tego wyjazdu zwiększyli swoją wiedzę i kompetencje zawodowe oraz praktyczne umiejętności związane z wykonywaniem zawodu. Uczniowie technikum informatycznego poszerzyli umiejętności: instalowania, konfigurowania i zarządzania systemami operacyjnymi typu Windows, Linux; adresowania hostów,  kalkulowania adresów logicznych, planowania sieci oraz instalowania i konfigurowania różnych serwerów. Poza tym nabyli wiedzę z zakresu: typologii sieci lokalnych komputerowych, różnych mediów trasmisyjnych, systemu sterowania połączeniami logicznymi, urządzeń sieciowych, podstaw ich instalacji, konfiguracji i zarządzania sieciami, zagadnień bezpieczeństwa w sieci komputerowej, narzędzi administrowania siecią oraz zagadnień dystrybucji różnych plików i danych. Uczniowie technikum elektronicznego nabyli umiejętności: uruchamiania urządzeń elektronicznych, tj. drukarki 3D i skanera 3D oraz dokonywania ich regulacji, dokonywania kontroli poprawności działania urządzenia oraz tworzenia złożonych obiektów 3D za pomocą skanera i oprogramowania CAD. Poza tym zaznajomili się z: elektroniką w drukarce i strukturami interfejsu, zamontowaniem okablowania urządzenia, oprogramowaniem drukarek 3D, podstawami drukowania 3D, budową i funkcjami skanera 3D.Czytaj więcej: Praktyki zagraniczne ukończone!

Poza umiejętnościami zawodowymi praktykanci nabyli również inne cenne kompetencje. Uczniowie poznali słownictwo ukierunkowane zawodowo, głównie z języka niemieckiego, ale także i angielskiego. Zaznajomili się również z przepisami BHP i nauczyli się stosować je w praktyce, wykonując codziennie zadania zawodowe.  Przyswoili sobie zasady kultury i etyki niezbędne w miejscu pracy i kontaktach personalnych. Poprzez pracę w małych zespołach nabyli umiejętności komunikacji ze współpracownikami.

Czytaj więcej: Praktyki zagraniczne ukończone!Szczególnym dopełnieniem pobytu w Schkeuditz pod Lipskiem była wizyta w fabryce BMW oraz wyjazdy kulturowe do Berlina i Drezna. Młodzież przebywając 4 tygodnie za granicą samodzielnie poruszała się po okolicy i pobliskim Lipsku, co bardzo pozytywnie wpłynęło na ich samodzielność.

 

Mimo tęsknoty za bliskimi i domem udało im się dotrwać do końca praktyk!

 

 

Aktualności UM w Zabrzu

04.06.2017 o godzinie 8:00 wyjeżdżamy spod szkoły do Schkeuditz! Nadszedł ten czas, aby nabytą wiedzę zastosować w praktyce. Czekają na nas praktyki zawodowe, wycieczki kulturowe, zwiedzanie, nauka języka obcego, a może i nawet nowe znajomości!

Zabieramy wszystko co potrzebne i ruszamy!!! 

Read more: Czas na wyjazd!!!

Czytaj więcej: Przygotowanie do mobilności zakończone!24 uczniów technikum zakończyło przygotowania się w ramach projektu „Zagraniczna praktyka dobrym startem w dorosłą przyszłość” do wyjazdu na zagraniczne praktyki do Schkeuditz pod Lipskiem. Odbyli kurs podnoszenia kompetencji zawodowych, zajęcia językowe, kulturowe oraz spotkania z psychologiem.

Teraz zostało już tylko odliczać dni do wyjazdu. Spotkanie informacyjne dla uczniów i rodziców odbędzie się 11.05.2017 o godzinie 16:30.

Read more: Przygotowanie do mobilności zakończone!

Przygotowania do mobilności trwają!

24 uczniów technikum przygotowuje się w ramach projektu „Zagraniczna praktyka dobrym startem w dorosłą przyszłość” do wyjazdu na zagraniczne praktyki do Schkeuditz pod Lipskiem. Odbyli już kurs podnoszenia kompetencji zawodowych oraz kończą zajęcia językowe. Uczestnicy poznali słownictwo branżowe z języka angielskiego i niemieckiego oraz powtórzyli słownictwo z zakresu codziennego porozumiewania…

Read more: Przygotowania do mobilności trwają!

W trosce o przyszłość uczniów Zespół Szkół nr 10 im. prof. J. Groszkowskiego w Zabrzu zorganizował staże zagraniczne u niemieckiego przedsiębiorcy. Staże odbędą się w ramach projektu „Zagraniczna praktyka dobrym startem w dorosłą przyszłość”.  Projekt  jest realizowany w okresie 01.12.2016 – 31.03.2018 i jest finansowany przez Unię Europejską, w 100…

Read more: Na dobry początek dobry staż!

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

Czytaj więcej: Informacje o rekrutacji do projektu

Login Form

Who's Online

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!