Innowacja "Fizyka - Politechnika - Praca" będzie realizowana w terminie: 1.09.2013r. do 24.04.2015r.

Przedsięwzięcie ma na celu przygotowanie uczniów do podjęcia studiów na kierunkach technicznych. Szczególnie kierowane jest do młodzieży, która chce pogłębić wiedzę z zakresu fizyki i myśli o studiach na Politechnice bądź Akademii Medycznej. Ma być w swym założeniu nowatorskim rozwiązaniem zmierzającym do poprawienia jakości pracy szkoły. Zajęcia prowadzone będą w postaci wykładu bądź lekcji laboratoryjnych, często odbywać się będą na uczelni.

Autorem projektu jest p. Marek Matlok. Innowacja wdrożona została w klasach II liceum i przewidziana na cykl dwuletni kształcenia.