dramaty czytaneJuż drugi raz z rzędy czynnie włączamy się w XVII Festiwal Dramaturgii Współczesnej. 

Nasza grupa teatralna 10Kurtyna w ramach imprez towarzyszących wystąpi:

w czwartek - 19 października o godz. 16:00 z dramatem czytanym pt. "Droga śliska od traw. Jak to diabeł wsią się przeszedł" w Piwnicy Rysia

w poniedziałek i piątek - 16 i 20 października z bajką czytaną pt. "A niech to Gęś kopnie" w mikulczyckich przedszkolach!

W dniach 14-22 października odbędzie się XVII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość Przedstawiona."  Organizatorami imprezy są Miasto Zabrze i zabrzański Teatr Nowy. Festiwal skupiać się będzie na realizacji i interpretacji dramatu (zarówno polskiego jak i zagranicznego) powstałego po roku 1989, który stara się spełniać szekspirowski postulat "bycia lustrem rzeczywistości" i pokazywać człowieka w szerokim kontekście socjologicznym, obyczajowym, politycznym i religijnym. Repertuar jest różnorodny i ciekawy, każdy więc powinien znaleźć coś dla siebie. 10 października o godzinie 16.00 odbyła się konferencja prasowa dotycząca organizacji całego przedwsięzięcia, w którym brała udział delegacja młodych dziennikarzy z naszej szkoły. Będą oni mieli okazje pisać dla gazety "Teatralnik". Gazeta ta zajmuje się opisywaniem wydarzeń związanych z festiwalem. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią, co przybliży was do tematyki tego wydarzenia. Warto również wspomnieć, że sztuki będzie wystawiać grupa teatralna 10Kurtyna, która pracuje pod czujnym okiem Pani Beaty Wyrzykowskiej - Piesik. W tym roku przedstawiają bajkę czytaną "Niech mnie gęś kopnie" i dramat czytany "Droga śliska od traw". Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a po więcej informacji odsyłamy na stronę Teatru Nowego w Zabrzu i do sali 104.

M. Kycia i M. Żurek

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!