foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Program innowacji „Teatr jest w nas” zawiera treści podstawy programowej dla III etapu edukacyjnego, a jego podstawa, założenia i cele edukacyjne oraz treści nauczania zostały dostosowane i rozszerzone w stosunku do treści zawartych w programie nauczania. Jest oparty na obowiązującym w gimnazjum programie edukacji polonistycznej i artystycznej. Skupiony jest wokół pracy twórczej uczniów. Przygotowania młodych ludzi do czynnego uczestnictwa w życiu artystycznym miasta i regionu, wyrabiania gotowości do brania udziału w kulturze i podejmowanie różnego rodzaju inicjatyw.

Inspiracją do podjęcia tego typu działań stały się osiągnięcia młodzieży ponadgimnazjalnej, która czynnie uczestniczy od trzech lat w warsztatach artystycznych, a efekty jej pracy są wymiernie widoczne na terenie miasta i województwa. Osiąga liczne, cykliczne sukcesy w konkursach artystycznych w różnych kategoriach: recytacji, poezji śpiewanej czy monodramach i „wywiedzione ze słowa”. Zajmuje zawsze czołowe miejsca. Do najważniejszych osiągnięć należą I miejsca w OKR-ze, w „Poezji i prozie w języku Szekspira”, „Poezji i prozie na Wschód od Bugu” czy też „Z Gałczyńskim łatwiej…”.

Biorąc to wszystko pod uwagę przygotowaliśmy cykl zajęć edukacyjnych opartych na aktywnym działaniu uczniów, stąd liczne udziały w różnego rodzaju warsztatach, prowadzonych przez profesjonalistów m.in. aktorów scen teatralnych lub wykładowców Wydziału Mediów, Reżyserii i Aktorstwa oraz instruktorów teatralnych. Radzenie sobie z tremą i publicznymi wystąpieniami, umiejętność słuchania i szacunku dla drugiej osoby – doceniania aktywności, odmienności, oryginalności – to główny cel zajęć.

Wynikiem końcowym każdorazowych działań ma być udział zainteresowanej młodzieży w konkursach artystycznych: literackich, recytatorskich, poezji śpiewanej, czy też teatralnych oraz komponowanie różnego rodzaju przedstawień dla społeczności szkolnej lub lokalnej. Czynne włączenie się do życia kulturalnego miasta. Przy tym radzenia sobie z tremą i publicznymi wystąpieniami.

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!