foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Czytaj więcej: Młodsza grupa w Teatrze Śląskim!Młodsza grupa aktorska uczestniczyła w sobotę (8.02.2020) w egzaminie otwartym studentów III roku Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego. Wybraliśmy się na spektakl o "Niesamowitych przygodach szalonych skarpetek". Było wiele emocji, a młodzi aktorzy z naszej szkoły zakochali się w teatrze i jego świecie.
 
Było magicznie. Dziękujemy Teatrowi Śląskiemu za zaproszenie.
Bo teatr to ludzie...

Teatr, instytucja, która niegdyś zrzeszała ludzi i artystów, funkcjonowała jako świątynia uczuć i emocji. Obecnie - całkowicie zmieniła swoje realia, została przeniesiona do Internetu i tym samym pozbawiona swojego fundamentu - widzów. Kultura niemal całkowicie została odizolowana i odcięta od swoich odbiorców, a aktorzy stanęli przed wyzwaniem gry ''do obiektywu''.…

Read more: Bo teatr to ludzie...

Czytaj więcej: TVP Katowice o naszych teatrach!Nasza działalność teatralna została po raz kolejny dostrzeżona i doceniona, co niezmiennie nas cieszy. Tym razem pani Beata Wyrzykowska - Piesik, która koordynuje nasze szkolne grupy teatralne oraz Krystian Kowalski, nasz maturzysta, aktor, dziennikarz i lektor, czyli człowiek stu talentów, byli gośćmi Telewizji Katowice.
Zapraszamy do obejrzenia.
p. Anna Zwolińska

Read more: TVP Katowice o naszych teatrach!

Czytaj więcej: Zaczęliśmy sezon z FDW!16 października w kinie Roma 10Kurtyna przedstawiła trudny dramat T. Słobodzianka pt. "Nasza klasa" poruszający problemy stosunków polsko-żydowskich w XX wieku. Wszystko miało miejsce w ramach imprez towarzyszących XIX Festiwalowi Dramaturgii Współczesnej. Grupa teatralna stanęła na wysokości zadania, poradziła sobie z trudnym repertuarem, a przy tym wzruszyła publicznośc nawet do łez. 

Gratulujemy!

Read more: Zaczęliśmy sezon z FDW!

10Kurtyna podsumowała trzy lata swojej działalności!

W Sali Kameralnej MOKu 10 czerwca 2019 roku nasza szkolna grupa teatralna podsumowła trzy lata pracy, która zaowocowała licznymi sukcesami, a przede wszytskim przyjaźniami i pasją do teatru.

Spektakl "Zakurzona Królewna" Piotra Rowickiego pokazuje wyimaginowany świat, gdzie lalki budzą się do życia po 20 latach i każda z nich opowiada…

Read more: 10Kurtyna podsumowała trzy lata swojej działalności!

Czytaj więcej: II miejsce w Miedźnej!10Kurtyna uczestniczyła w XXII Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Miedźnej. W tym roku pokazały trwały dwa dni i wzięło w nich udział 18 grup tetralnych z m.in.: Tychów, Pszczyny, Sosnowca, Katowic i Zabrza. Nasza grupa tetralna zajęła II miejsce z czego się bardzo cieszymy. Dodatkowo Zuzia Gajdzik otrzymała nagrodę aktorską.

Jesteśmy z Was dumni.

Read more: II miejsce w Miedźnej!

Czytaj więcej: Mamy Srebrną Maskę!Zespół teatralny 10Kurtyna otrzymał Srebrną Maskę na 65. Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. N. Kroczka. Jesteśmy dumni z naszych młodych artystów, którzy już trzeci raz z rzędu wracają z festiwalu docenieni. 

Brawo! Oby tak dalej!

Read more: Mamy Srebrną Maskę!

    

wst relpol phoenix contact LAPP GROUP

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!