foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

20180320 09333720 marca w naszej szkole wspólnie z klasą 1A i klasami 4-tymi obchodziliśmy po raz pierwszy Dzień Św. Patryka. Uczniowie dowiedzieli się kim był Św. Patryk dla Irlandii, jakie są symbole oraz tradycje związane z tym świętem. Wszystko było zielone, dzieci poprzebierały się za zielone skrzaty jak i inne zielone stworki. Wspólnie bawili się w różne zabawy i quizy , a w przerwach zajadali się zielonymi galaretkami, ciasteczkami, muffinkami, owocami oraz pili zielone napoje. Na koniec odnaleźli "skarb Liperkona na końcu tęczy". Najlepszą zabawą i najbardziej twórczą okazało się wykonanie ciasta na najdłuższego węża a jej zwycięzcą okazała się drużyna dziewczyn chociaż chłopcy sprawnie wykonali ciasto i szli łeb w łeb z dziewczynami. Były tańce irlandzkie oraz krótkie przedstawienie o historii "Jak Św. Patryk przekonał króla...."20180320 105035

Był również konkurs na najlepszy strój związany z Irlandią a zwycięzcami zostali: Weronika Braun, Krzysztof Kot oraz Filip Złotnik.

p. K. Teichman 

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!