IMG 20191115 WA0015Uczniowie klasy 1B na swoich zajęciach kontynuują przygodę z kodowaniem w ramach Ogólnopolskiego Programu – Uczymy Dzieci Programować.  Wykorzystują maty i kubeczki w 13 kolorach do kodowania, a także matę wirtualną. Mata świetnie sprawdza się podczas wprowadzania elementów programowania do zajęć dydaktycznych, jest również idealną pomocą w edukacji matematycznej, przyrodniczej i polonistycznej. Kubeczki są doskonałym przyborem wykorzystywanym do budowania piramid wg wzoru oraz do budowania zgodnie z podanym kodem. Dzięki zabawom z kodowania najmłodsi uczniowie rozwijają kreatywne i logiczne myślenie, ćwiczą samodzielność, poszerzają wyobraźnię, przygotowują się do nauki programowania. Pierwszaki świetnie opanowują umiejętność kodowania.  Zaciekawione, skoncentrowane i przejęte zadania wykonują prawidłowo i z ogromną radością.

p. A. Matusiak

TECH braz 2020 mm