Uczniowie klas pierwszych Szkoły  Podstawowej nr  27 w Zabrzu  przygotowywali się do uroczystości ślubowania od kilku tygodni. Uczyli się dzielnie wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. 11 października zostali pełnoprawnymi uczniami i odbyli uroczyste pasowanie na uczniów klasy pierwszej. W tym celu przygotowali i zaprezentowali na sali gimnastycznej wiersze i piosenki. Rodzice uczniów byli bardzo dumni ze swych pociech. Po zakończonej części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Pan Dyrektor Mirosław Mendecki i Pani Dyrektor Elżbieta Brzezińska wraz z wychowawczyniami: Kingą Kanią i Agnieszką Matusiak oficjalnie przyjęli uczniów do grona społeczności szkolnej pasując każdego ucznia symbolicznym ołówkiem i wręczając dyplomy.

W klasach czekał na dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów szkolnych oraz samych piątek i szóstek.

p. A. Matusiak

TECH braz 2020 mm