Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/admzs10/domains/zs10.zabrze.pl/public_html/images/galeria/wydarzenia/2013_2014/FinlandiaPrintOfEurope,crop=1,crop_factor=50,ratio=0,thumbs=0.
Uwaga

Kolejny wyjazd w ramach projektu Comenius 2012-2014 odbył się w dniach 19-22.01.2014. Młodzież miała okazję udać się do Finlandii, do malowniczej miejscowości o nazwie Rauma.

Osobami, które ochoczo wzięły udział w wyjeździe na północ, byli nasi uczniowie gimnazjum – Bartosz Bożyczko i Karol Głuch z klasy 2B, oraz Agnieszka Olszewska i Marek Miazga z klasy 2C. Nauczycielami towarzyszącymi uczniom były Julianna Polit i Magda Mazińska, oraz sam dyrektor szkoły, Mirosław Mendecki. Podczas pierwszego dnia wizyty, uczniowie nie tylko doskonalili swoje umiejętności taneczne ucząc się tradycyjnych tańców ludowych Finlandii, ale i pysznie się bawili zwiedzając zimowe miasteczko, wykonując rozmaite zadania sprawdzające umiejętność orientacji w terenie, smakując w międzyczasie smakowitej, rozgrzewającej gorącej czekolady.

Podczas kolejnych dni trwania wizyty projektowej, uczniowie najpierw z niemałym zapałem pracowali na warsztatach poświęconym tworzeniu podcastów, a następnie w ramach wynagrodzenia za wysiłek włożony przy pracy z komputerem, skorzystali z uroków zamarzniętego morza Bałtyckiego – jazdy na nartach, łyżwach, czy też, ku ich największej uciesze, sauny oraz przerębla.

Ostatnie chwile w Raumie zwieńczyło zwiedzanie Muzeum Marynarki Morskiej, kurs ratownictwa, który odbył się na basenie krytym i miał za zadanie jak najwierniej oddać warunki panujące na morzu podczas akcji ratunkowych. Wisienką na torcie okazała się być kolacja pożegnalna połączona z pokazem talentów naszych fińskich kolegów i koleżanek, oraz rozdanie dyplomów uczestnictwa w wizycie.

  • 1Finlandia2014
  • 2Finlandia2014
  • 3Finlandia2014
  • 4Finlandia2014

Simple Image Gallery Extended

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!