foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/admzs10/domains/zs10.zabrze.pl/public_html/images/galeria/wydarzenia/2013_2014/FinlandiaPrintOfEurope,crop=1,crop_factor=50,ratio=0,thumbs=0.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/wydarzenia/2013_2014/FinlandiaPrintOfEurope,crop=1,crop_factor=50,ratio=0,thumbs=0

Kolejny wyjazd w ramach projektu Comenius 2012-2014 odbył się w dniach 19-22.01.2014. Młodzież miała okazję udać się do Finlandii, do malowniczej miejscowości o nazwie Rauma.

Osobami, które ochoczo wzięły udział w wyjeździe na północ, byli nasi uczniowie gimnazjum – Bartosz Bożyczko i Karol Głuch z klasy 2B, oraz Agnieszka Olszewska i Marek Miazga z klasy 2C. Nauczycielami towarzyszącymi uczniom były Julianna Polit i Magda Mazińska, oraz sam dyrektor szkoły, Mirosław Mendecki. Podczas pierwszego dnia wizyty, uczniowie nie tylko doskonalili swoje umiejętności taneczne ucząc się tradycyjnych tańców ludowych Finlandii, ale i pysznie się bawili zwiedzając zimowe miasteczko, wykonując rozmaite zadania sprawdzające umiejętność orientacji w terenie, smakując w międzyczasie smakowitej, rozgrzewającej gorącej czekolady.

Podczas kolejnych dni trwania wizyty projektowej, uczniowie najpierw z niemałym zapałem pracowali na warsztatach poświęconym tworzeniu podcastów, a następnie w ramach wynagrodzenia za wysiłek włożony przy pracy z komputerem, skorzystali z uroków zamarzniętego morza Bałtyckiego – jazdy na nartach, łyżwach, czy też, ku ich największej uciesze, sauny oraz przerębla.

Ostatnie chwile w Raumie zwieńczyło zwiedzanie Muzeum Marynarki Morskiej, kurs ratownictwa, który odbył się na basenie krytym i miał za zadanie jak najwierniej oddać warunki panujące na morzu podczas akcji ratunkowych. Wisienką na torcie okazała się być kolacja pożegnalna połączona z pokazem talentów naszych fińskich kolegów i koleżanek, oraz rozdanie dyplomów uczestnictwa w wizycie.

  • 1Finlandia2014
  • 2Finlandia2014
  • 3Finlandia2014
  • 4Finlandia2014

Simple Image Gallery Extended

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!