foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Pierwsza wizyta w tym roku szkolnym, w ramach projektu Comenius, miała miejsce w dniach 20-24 października 2013 w Nürnberg, w Niemczech. Uczestniczyli w niej nauczyciele: Julianna Polit i Magda Mazińska oraz uczniowie: Sandra Bednorz, Martyna Kamieniorz, Marcel Łysek i Kamil Pawłowski. Podczas pobytu młodzież wzięła udział w warsztatach taneczno-wokalnych zorganizowanych przez grupę nauczycieli szkoły Peter-Vischer-Schule, których efektem końcowym było nagranie piosenki wraz z odpowiednią oprawą video. Uczniowie mieli również okazję, wraz z przewodnikiem, zwiedzić malownicze miasto Nürnberg, jak i zajrzeć do najbardziej znanych muzeów w okolicy, takich jak Germanische Nationalmuseum - największego muzeum sztuki w Niemczech i jednego z czołowych muzeów świata, czy też Dokumentationszentrum Reichsparteitagsgelande - Centrum Dokumentacji Terenu Zjazdów Partyjnych, gdzie w latach 1933-1938 odbywały się ogólnokrajowe zjazdy partii narodowosocjalistycznej.

Chyba śmiało możemy powiedzieć, że podróże kształcą.

link do galerii

 

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!