Comenius - Digital Print of Europe - to nazwa programu współpracy szkolnej objętego dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej, dotyczącego krajów członkowskich. Celem całego przedsięwzięcia m.in. jest realizacja międzynarodowych projektów edukacyjnych promujących naukę języków obcych, przedmiotów z zakresu nauk humanistycznych, ścisłych i przyrodniczych, jak również rozwijanie kontaktów między różnymi kulturami. Comenius jest jednym z czterech programów sektorowych przedsięwzięcia  pt. "Uczenie się przez całe życie". 

Obecnie, nasza szkoła, jest w trakcie realizowania projektu Digital Print of Europe (2012-2014), w którym bierze udział 8 państw: Polska, Hiszpania, Anglia, Niemcy, łotwa, Turcja, Szwecja i Finlandia. Myślą przewodnią jest wykorzystanie narzędzi multimedialnych w celu przedstawienia kultury krajów zaangażowanych w projekt. Do tej pory mamy za sobą wizyty w Anglii (Londyn), Polsce (Zabrze) i na Łotwie (Orge). Przed nami wyjazdy do Niemiec, Szwecji, Finlandii, Turcji i Hiszpanii. 

link do strony projektu

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!