foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

DSC 0432W dniu 21 listopada 2017 roku w Zespole Szkół nr 10 odbyła się konferencja upowszechniająco-szkoleniowa p.t. Aktywizacja uczniów poprzez projekty w ZS10 mająca na celu przybliżenie uczniom świata dronów, mbotów oraz przedstawienie wrażeń z odbytych przez uczniów praktyk zagranicznych. Konferencję zaszczycili swoją obecnością między innymi Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu pani Ewa Wolnica, Przewodniczący Komisji Oświaty pan Janusz Bieniek oraz przedstawiciele szkół zawodowych Zabrza i Rudy Śl., a także pan Waldemar Śliwa z zaprzyjaźnionej z Zespołem Szkół nr 10 firmy Emtel. Konferencję otworzył dyrektor Zespołu Szkół nr 10 Mirosław Mendecki.  

W czerwcu 2017 roku grupa uczniów pod opieką Karoliny CzernyMichała GabrysiaAdriana Świtały i Krzysztofa Grocholi udała się do Schkeuditz Gut Wehlitz, gdzie w placówce zagranicznego partnera Naszej szkoły – „Vitalis” był realizowany projekt „Zagraniczna praktyka dobrym startem w dorosłą przyszłość” realizowany ze środków "PO WER". W czasie konferencji wrażenia z udziału w projekcie opisali pod wspólnym hasłem – Jak praktyki zawodowe za granicą wpłynęły na dalszą naukę? – przedstawiciele dwóch zawodów kształconych w Technikum nr 7 – Piotr Ramola (technik informatyk) oraz Arkadiusz Dokupil (technik elektronik).

W czasie konferencji można było również wysłuchać prezentacji dotyczących innych projektów realizowanych w Zespole Szkół nr 10. 

Serdecznie zapraszamy na konferencję szkoleniowo - informacyjną pt. Aktywizacja uczniów poprzez projekty w ZS10, która będzie miała miejsce 21 listopada o godz. 13:00 w sali 302. 

 Program konferencji:

 13:00 -13:15  Przywitanie i przedstawienie projektów w ZS10

 13:15 - 13:45 Jak praktyki zawodowe za granicą wpłynęły na dalszą naukę?

 13:45 - 14:00 Przerwa kawowa

14:00 - 14:30  Programowanie w szkole podstawowej - wykorzystanie robotów mbot

14:30 - 15:00  Aplikacje mobilne na przykładzie aplikacji tworzonych na potrzeby projektu Drone Team.

20171018 120450118.10.2017 odbyły się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery prezentacje podsumowujące wyjazd do Schkeuditz. Wykłady zostały poprowadzone dla uczniów klas 3 gimnazjum przez uczestników praktyk, którzy opowiedzieli o przebiegu wyjazdu. Uczniowie przedstawili program praktyk i program kulturowy, podkreślili również ilość zalet związanych z takim wyjazdem. Uczniowie poprawili swoje kompetencje praktyczne, postawy osobiste, umiejętności posługiwania się językiem obcym, podnieśli umiejętności organizacyjne oraz wiedzę o innych kulturach.

Uczniowie gimnazjum pozazdrościli uczniom technikum możliwości takiego wyjazdu za granicę i mają nadzieję, że w przyszłości również będą mogli skorzystać z takiej mobilności. 

Dnia 20.09.2017 odbędzie się spotkanie w sali 204, na którym zostaną wręczone Karty Oceny Efektów Kształcenia podczas stażu.

Serdecznie zapraszamy!!!

20170607 08094324 młodych ludzi z naszego technikum ukończyło 4-tygodniowe praktyki zawodowe w Niemczech. Uczestnicy tego wyjazdu zwiększyli swoją wiedzę i kompetencje zawodowe oraz praktyczne umiejętności związane z wykonywaniem zawodu. Uczniowie technikum informatycznego poszerzyli umiejętności: instalowania, konfigurowania i zarządzania systemami operacyjnymi typu Windows, Linux; adresowania hostów,  kalkulowania adresów logicznych, planowania sieci oraz instalowania i konfigurowania różnych serwerów. Poza tym nabyli wiedzę z zakresu: typologii sieci lokalnych komputerowych, różnych mediów trasmisyjnych, systemu sterowania połączeniami logicznymi, urządzeń sieciowych, podstaw ich instalacji, konfiguracji i zarządzania sieciami, zagadnień bezpieczeństwa w sieci komputerowej, narzędzi administrowania siecią oraz zagadnień dystrybucji różnych plików i danych. Uczniowie technikum elektronicznego nabyli umiejętności: uruchamiania urządzeń elektronicznych, tj. drukarki 3D i skanera 3D oraz dokonywania ich regulacji, dokonywania kontroli poprawności działania urządzenia oraz tworzenia złożonych obiektów 3D za pomocą skanera i oprogramowania CAD. Poza tym zaznajomili się z: elektroniką w drukarce i strukturami interfejsu, zamontowaniem okablowania urządzenia, oprogramowaniem drukarek 3D, podstawami drukowania 3D, budową i funkcjami skanera 3D.DSC04959

Poza umiejętnościami zawodowymi praktykanci nabyli również inne cenne kompetencje. Uczniowie poznali słownictwo ukierunkowane zawodowo, głównie z języka niemieckiego, ale także i angielskiego. Zaznajomili się również z przepisami BHP i nauczyli się stosować je w praktyce, wykonując codziennie zadania zawodowe.  Przyswoili sobie zasady kultury i etyki niezbędne w miejscu pracy i kontaktach personalnych. Poprzez pracę w małych zespołach nabyli umiejętności komunikacji ze współpracownikami.

20170605 110638Szczególnym dopełnieniem pobytu w Schkeuditz pod Lipskiem była wizyta w fabryce BMW oraz wyjazdy kulturowe do Berlina i Drezna. Młodzież przebywając 4 tygodnie za granicą samodzielnie poruszała się po okolicy i pobliskim Lipsku, co bardzo pozytywnie wpłynęło na ich samodzielność.

 

Mimo tęsknoty za bliskimi i domem udało im się dotrwać do końca praktyk!

 

 

Aktualności UM w Zabrzu

04.06.2017 o godzinie 8:00 wyjeżdżamy spod szkoły do Schkeuditz! Nadszedł ten czas, aby nabytą wiedzę zastosować w praktyce. Czekają na nas praktyki zawodowe, wycieczki kulturowe, zwiedzanie, nauka języka obcego, a może i nawet nowe znajomości!

Zabieramy wszystko co potrzebne i ruszamy!!! 

20170419 13385624 uczniów technikum zakończyło przygotowania się w ramach projektu „Zagraniczna praktyka dobrym startem w dorosłą przyszłość” do wyjazdu na zagraniczne praktyki do Schkeuditz pod Lipskiem. Odbyli kurs podnoszenia kompetencji zawodowych, zajęcia językowe, kulturowe oraz spotkania z psychologiem.

Teraz zostało już tylko odliczać dni do wyjazdu. Spotkanie informacyjne dla uczniów i rodziców odbędzie się 11.05.2017 o godzinie 16:30.

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!