foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

I Konferencja Śląskiej Inżynierii Biomedycznej pod hasłem: "Tylko pokorna współpraca inżynierów i lekarzy może być  źródłem sukcesu w postaci nowych technologii poprawiających jakość życia w medycynie"  zgromadziła w Multikinie aż 400 osób, w tym naszych kolegów z klasy Ic.

link spotkanie z nauką nr 1

Później braliśmy udział w tzw.  majówce Młodych Biomechaników, na którą otrzymaliśmy 2000 zł. dofinansowania od władz miejskich.

Następnie nasi technicy uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez trzy katedry Politechniki Śląskiej:

- Katedra Biosensorów i Przetwarzania Sygnałów  Biomedycznych reprezentowana przez dr inż. Pawła Kostkę przeprowadziła zajęcia dotyczące tematyki architektury i programowania opartego na przykładach mikrokontrolerów. Lekcja odbyła się w oparciu o prezentację multimedialną z wykorzystaniem zestawów ewaluacyjnych i programatorów dla rodziny mikrokontrolerów.

- Katedra Biomechatroniki reprezentowana przez mgr inż. Piotra Wodarskiego i dr inż. Edytę Kawlewską zapoznała uczniów z prowadzonymi w katedrze badaniami oraz dostępnym zapleczem technicznym, jak również możliwościami robotów Lego Mindstrom.

- Katedra Informatyki i Aparatury Medycznej reprezentowana przez dr inż. Jacka Kawę przygotowała przegląd komputerowych systemów wspomagania diagnostyki medycznej. Pokazano młodzieży zbudowane w katedrze CADy dedykowane guzom płuc, mózgu i kości. Uczniowie zobaczyli również wizualizację 3D wybranych narządów ciała ludzkiego.

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!