foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26


Zespół Szkół nr 10 zaprasza do wzięcia udziału w VI edycji Międzyszkolnego Konkursu Gwarowego ,,Po naszymu, czyli po śląsku.’’

Zapraszamy Państwa oraz zainteresowanych działaniami regionalnymi uczniów do wzięcia udziału w konkursie gwarowym, który corocznie odbywa się w naszej szkole i stanowi jej trwałą tradycję.

W tym roku szkolnym nasz konkurs odbędzie się 07.06.2013 roku (piątek) o godz.11.00

w Sali 203 w Zespole Szkół nr 10 przy ul. Chopina 26 w Zabrzu Mikulczycach.

Jak zapewne Państwo pamiętacie Międzyszkolny Konkurs Gwarowy ,,Po naszymu, czyli po śląsku ’’ odbywał się, zgodnie z regulaminem, w okolicach Barbórki w pierwszej dekadzie grudnia.Teraz zapraszamy na nasz konkurs w czerwcu. Ten nietypowy termin został wybrany ze względu na realizację w miesiącu listopadzie ubiegłego roku projektu regionalnego ,,U nos w Mikulach.’’ Impreza ta przeznaczona dla mieszkańców Mikulczyc obejmowała przegląd działalności regionalnej wszystkich placówek oświatowych działających na terenie dzielnicy i wymagała dużego nakładu naszej uwagi i pracy.

Drugim powodem przesunięcia naszego konkursu jest Festyn Ekologiczny związany ze sportem na Śląsku i profilaktyką zdrowotną. Konkurs gwarowy ,,Po naszymu, czyli po Śląsku” będzie jednym z elementów tego festynu. Dlatego też będziemy wymagać od uczestników słownictwa, zwrotów i wyrażeń dotyczących uprawiania sportów oraz dbałości o zdrowie. Przypominamy, że w naszym konkursie może wziąć udział trzech uczniów z każdej szkoły ponadgimnazjalnej. Obowiązuje jednak praca indywidualna, a nie zespołowa. Komisja ocenia pojedynczego zawodnika.

 

Na tegorocznym konkursie będą obowiązywały następujące konkurencje:

a) Wic (nie może być wulgarny)

b) Przekład krótkiego tekstu

c) Trzy krótkie opowiadania, które będą losowane przez uczestników.

 

Tematami obowiązującymi w tym roku będą:

- Życie wybitnego boksera lub ,,fusbaloka.’’

-Dlaczego sport jest ważny w życiu człowieka i społeczeństwa?

-Choroby najczęściej spotykane na Górnym Śląsku (specyficzne nazewnictwo) ich przyczyny i zapobieganie.

 

d) Rozpoznanie na prezentowanym zdjęciu potraw z ziemniaków : określenie specyficzne dla regionu oraz przedstawienie w gwarze sposobu przyrządzania potrawy (Obchody Święta Kartofla)

 

Zapisy i zgłoszenia przyjmujemy do 24 maja 2013 u organizatorek:

Elżbieta Duda i Zuzanna Zappel lub w sekretariacie szkoły pod numerami:

Szkoła :

(32) 271-11-77

Elżbieta Duda 607 277 782

                        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zuzanna Zappel 505 110 236

                         Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGULAMIN KONKURSU

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!