foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

DSCN1923W dniach 20.05.2019-24.05.2019 pięcioro uczniów z Zespołu Szkół nr 10 wraz z trójką nauczycieli wzięło udział w wymianie uczniowskiej, połączonej ze spotkaniem projektowym, które miało miejsce na wyspie Gozo. W ramach wymiany uczniowie i nauczyciele wzięli udział w różnego typu zajęciach. Przez 3 dni uczniowie pracowali w międzynarodowych grupach budując układy elektryczne, korzystając ze sprzętu 3D, czy piekąc muffinki. Uczniowie odwiedzili również Centrum Naukowe „Explora” na Malcie, gdzie uczestniczyli w warsztatach z nauk ścisłych. Nawet zwiedzanie słynnej Cytadeli w Victorii połączone było z zajęciami matematyczno – fizycznymi. Grupy uczniów dostały do rozwiązania zadania związane z architekturą, budową Cytadeli a rozwiązanie tego problemu i sposób jego wypracowania grupy uczniów zaprezentowały na koniec konferencji.

Konferencja poświęcona była przedmiotom STEAM i robotyce oraz programowi Erasmus +.

Oprócz ciężkiej pracy uczniowie i nauczyciele mieli okazję zwiedzić całe Gozo, poznać jego historię i rozkoszować się pięknymi widokami i pogodą. Był to na pewno pełen wrażeń, niezapomniany tydzień dla wszystkich.

Film 1 - episode 38 - część o projekcie zaczyna się 19:25

Film 2

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!