DSCN1923W dniach 20.05.2019-24.05.2019 pięcioro uczniów z Zespołu Szkół nr 10 wraz z trójką nauczycieli wzięło udział w wymianie uczniowskiej, połączonej ze spotkaniem projektowym, które miało miejsce na wyspie Gozo. W ramach wymiany uczniowie i nauczyciele wzięli udział w różnego typu zajęciach. Przez 3 dni uczniowie pracowali w międzynarodowych grupach budując układy elektryczne, korzystając ze sprzętu 3D, czy piekąc muffinki. Uczniowie odwiedzili również Centrum Naukowe „Explora” na Malcie, gdzie uczestniczyli w warsztatach z nauk ścisłych. Nawet zwiedzanie słynnej Cytadeli w Victorii połączone było z zajęciami matematyczno – fizycznymi. Grupy uczniów dostały do rozwiązania zadania związane z architekturą, budową Cytadeli a rozwiązanie tego problemu i sposób jego wypracowania grupy uczniów zaprezentowały na koniec konferencji.

Konferencja poświęcona była przedmiotom STEAM i robotyce oraz programowi Erasmus +.

Oprócz ciężkiej pracy uczniowie i nauczyciele mieli okazję zwiedzić całe Gozo, poznać jego historię i rozkoszować się pięknymi widokami i pogodą. Był to na pewno pełen wrażeń, niezapomniany tydzień dla wszystkich.

Film 1 - episode 38 - część o projekcie zaczyna się 19:25

Film 2