DSC 0063Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 10 właśnie wrócili z Sycylii. W ciągu pięciu dni wraz z przedstawicielami Włoch, Malty, Anglii, Norwegii i Grecji w ramach projektu Erasmus plus wzięli udział w konferencji poświęconej roli kobiet w rozwoju nauki oraz zajęciach związanych z przygotowaniem prezentacji na temat życia i osiągnięć laureatek Nagrody Nobla. Każda z grup roboczych przygotowała też propozycję ponownego wykorzystania odpadów - powstały więc instrumenty muzyczne, siedziska, zestaw piknikowy czy kosz na śmieci - wykonane z kartonu i plastikowych butelek.

Wspólna praca, zabawy, zwiedzanie Palermo i Erice mocno zacieśniły więzy uczestników projektu, a piosenka i teledysk przygotowane przez polskich uczniów – „Steam rap” - podbiły ich serca. Nic więc dziwnego, że pożegnaniu towarzyszyły łzy.

Galeria zdjęć

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!