foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

 

Witamy w Koperniku!
W czwartek 8 marca o godzinie 4:45 wsiedliśmy do autobusu zmierzającego w stronę tajemniczego Centrum Nauki Kopernika w Warszawie. Pomimo ogromnego zmęczenia, wszyscy z ekscytacją oczekiwaliśmy godziny 9:45, kiedy to zajęcia miały się rozpocząć. Nareszcie! Zegar pokazywał odpowiedni czas. Dostaliśmy bilety, wysiedliśmy z autobusu i dumnym krokiem wkroczyliśmy do Kopernika z misją odkrycia jego sekretów.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia wystawy poświęconej zjawiskom fizycznym. Naszą szczególną uwagę zwróciła grupa eksponatów, która na wiele sposobów pokazywała działanie linii pola magnetycznego. „Magnetyczna chmura” czy „Najeżone ciecze” pozwalały w pełni zrozumieć te z pozoru trudne zjawisko.
Bezkonkurencyjne wygrywa jednak wystawa „Re: Generacja” . Jeśli jesteś osobą, która chce poznać tajniki swojego umysłu, zobaczyć jakie zmiany zachodzą w głowie pod wpływem różnych emocji i na ile znasz samego siebie, to ta wystawa jest stworzona właśnie dla Ciebie! „W tej galerii nauka wchodzi w krainę emocji” Ty sam dyktujesz warunki, kontrolujesz sytuację i odkrywasz kim tak naprawdę jesteś.
O godzinie 12:30 mieliśmy szansę uczestniczyć w zajęciach pt. „Obudzić Krakena". Dzięki tej lekcji, dowiedzieliśmy się jakie prawa fizyki pozwalają trafić do celu, a także co wpływa na zasięg rzutu.
Wycieczkę do Centrum Nauki Kopernika wspominamy bardzo milo, taka szansa nie zdarza się wiele razy. Dzięki uczestnictwie w projekcie, mieliśmy możliwość zrozumienia zjawisk fizycznych, które nurtowały nas przez prawie całe nasze życie. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca i zobaczenia na własne oczy co w rzeczywistości kryje się za murami Kopernika.

Paulina Schubert kl III m

 

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!