arduinoday2016W dniu 2.04.2016 świętowaliśmy kolejny Arduino Day. Wśród 331 wydarzeń, które odbywały się w 68 krajach nie mogło zabraknąć naszych przedstawicieli – polskie obchody Arduino Day miały miejsce w warszawskim Centrum Nauki Kopernik, w rzeszowskim Imperium Techniki i na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Grupa uczniów zaangażowanych w projekcie DroneTeam wraz z opiekunami udała się do Gliwic, gdzie uczestniczyła w interaktywnych wykładach i warsztatach Arduino. Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania wykładów pt.: „Czym jest Arduino?” (ElektroPrzewodnik), „Arduino w mechatronice” (Mechatronik.pl), „Arduino vs. Intel Galileo” (Tomasz Jaeschke) oraz „Kierunki rozwoju systemów wbudowanych” (FP Instruments). W czasie panelu projektowego uczestnicy ArduinoDay wybierali najlepsze rozwiązanie z kilkunastu zaproponowanych na bazie Arduino. Najwięcej głosów zdobył prototyp bionicznej ręki. Konkursy wyłoniły także najstarszego (54 lata) i najmłodszego (9 lat) uczestnika warsztatów. Najliczniejsza, zorganizowana grupa w czasie warsztatów zajęła aż cztery stanowiska ćwiczeniowe. Na płytkach Arduino Uno mieliśmy możliwość pracy nad licznymi problemami elektroniczno-programistycznymi. Należy nadmienić, że Paweł Neclaw otrzymał nagrodę książkową za rozwiązanie jednego z problemów, które postawili przed nami organizatorzy.

Szkoda tylko, że warsztaty trwały tak krótko… z chęcią pozostalibyśmy dłużej, ale nie możemy narzekać. Szczególnie po całym dniu spędzonym w towarzystwie małych płytek uruchomieniowych, dających tak wiele radości i możliwości… 

link do galerii

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!