foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Czytaj więcej: By być zdrowszym - warsztatyW dniu 16 czerwca 2014 roku odbyły się warsztaty z dietetyki dla 3 C gimnazjum. Uczniowie zostali zaproszeni przez 2 mop LO i prowadzącą zajęcia Irenę Bacz. Uczniowie ci realizują przedmiot Dietetyka i odnowa biologiczna w ramach rozszerzeń.

Tematem zajęć było zdrowe odżywianie się, które jest istotnym elementem jakościowym życia i częścią edukacji ogólnej. Szczególnie wśród dzieci i młodzieży należy rozwijać programy promujące zdrowe odżywianie. Ankieta przeprowadzona na początku lekcji udowodniła, że jest to problem. Wynik potwierdził, że – czas poważnie zatroszczyć się o zdrowie.

Uczniowie 2 mop starali się uświadomić swoim młodszym kolegomCzytaj więcej: By być zdrowszym - warsztaty jakie błędy popełniają, co muszą wiedzieć o racjonalnym odżywianiu, podali 20 wartościowych produktów, które powinny się znaleźć w ich diecie. Na koniec lekcji podali złote reguły czyli praktyczne zasady zdrowego odżywiania.

Celem lekcji 2 mop było uświadomienie swoim młodszym kolegom, że zdrowe odżywianie się ma zasadnicze znaczenie, ze względu na perspektywę dłuższego i aktywnego życia. 2 mop to już wie po roku nauki dietetyki i mają nadzieję, że po lekcji ich koledzy też już wiedzą.

link do galerii

Z dietetyką za pan brat

Dlaczego dietetyka i odnowa biologiczna znalazła się wśród przedmiotów rozszerzonych w Zespole Szkół nr 10 w Zabrzu?

Po pierwsze aby przekazać młodym ludziom aktualnej wiedzy z zakresu żywienia człowieka w różnych warunkach środowiskowych i umiejętności planowania żywienia.

Współczesne szybkie tempo życia, przeciążenie nauką, często męczące dojazdy do szkoły, nauka poza miejscem…

Read more: Z dietetyką za pan brat

    

wst relpol phoenix contact LAPP GROUP

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!