foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

11W piątek 9 listopada mieszkańcy Zabrza byli świadkami happeningu zorganizowanego przez młodzież i nauczycieli naszej szkoły na placu teatralnym na cześć rocznicy odzyskania niepodległości. Widzowie zostali przeniesieni w klimaty lat 20. i 30 XX w.

Happening był bardzo rozbudowanym przedsięwzięciem. Uczniowie, ubrani jak na ówczesną modę przystało, przedstawiali powojenną kulturę. Grupa taneczna niejednokrotnie zatańczyła klasycznego walca, charyzmatyczne tango czy skocznego Charlestona. Mieliśmy przedstawicieli w muzyce oraz malarstwie, którzy uwieczniali zabrzańskie budynki. Nie zabrakło także kącika dla najmłodszych, gdzie odbywały się gry i zabawy.  Natomiast mieszkańcy zostali poczęstowani biało-czerwonymi babeczkami.

Nasza szkoła przypomniała wszystkim jak ważny jest dzień 11-sty listopada. Zadanie było niezwykle trudne, lecz rezultat- fantastyczny i trafiony w punkt. Gratulujemy uczniom i nauczycielom pierwszorzędnego dzieła!

A. Musiał (3m)

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

TECH braz 2020 mm

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!