foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

6 września 2015 roku w Teatrze Nowym w Zabrzu odbyły się warsztaty aktorskie, na których obecni byli uczniowie z zajęć dziennikarsko-artystycznych z okazji Metropolitalnej Nocy Teatrów, aby każdy z nas mógł poznać od podstaw świat aktorski, zobaczyć co składa sie na aspekty dobrej  gry oraz jak dobrze nauczyć się tego zawodu. Podczas pierwszej lekcji mieliśmy wydobyć z siebie swój "prawdziwy i pełny" głos, w tym celu wykonywaliśmy rozmaite, a na pewno niespotykane na co dzień ćwiczenia. Zajęcia przeprowadzone przez Grzegorza Cinkowskiego odbyły się w bardzo zabawnej i luźnej atmosferze, dlatego upłynęły dość szybko. Drugie natomiast - pod okiem Joanny Romaniak - miały rozwinąć nasz umysł, a w szególności wyobraźnię. Wykonywaliśmy w tym celu ćwiczenia, podczas których szybko wymyślaliśmy tłumaczenia nieistniejących słów. Bawiliśmy się także w grę polegającą na zaufaniu oraz odgadnięciu nastrojów uczestników przedsięwzięcia. Wszystko odbyło się w miłej atmosferze. O warsztatach z pewnością każdy zachowa ciepłe wspomnienia, może nawet spróbuje swoich sił w aktorstwie lub na początek chociaż w szkolnym kółku teatralnym. 

Aleksandra Augustyniak kl. 2o

Aktualności TVZ z dnia 29.09.2015

 

    

wst relpol phoenix contact LAPP GROUP

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!