foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

W dniu 15.03.2018r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów pierwszej klasy SP na czytelników biblioteki szkolnej. W zaczarowaną podróż do krainy bajek i baśni dzieci wprowadziły postaci z bajek: Kubuś Puchatek (Kamila Bąk), Elza (Natalia Mentel) i Anna (Kinga Popławska) z Krainy Lodu, Czerwony Kapturek (Natalia Sztąderska), Fiona (Alina Janc), Królowa Śniegu (Wiktoria Jaworek), Cruella de Mon (Oliwia Winiarska), Wróżka Czytuszka (Wiktoria Klyszcz) oraz Królewna Śnieżka (Weronika Krauza).

Impreza składała się z dwóch części. Pierwsza - artystyczna, podczas której uczniowie uroczyście złożyli ślubowanie i wstąpili w poczet czytelników. W drugiej części uczniowie odwiedzili szkolną bibliotekę i w sposób praktyczny zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki i czytelni.

Akcja odbyła się pod opieką nauczycieli-bibliotekarzy: Zuzanny Zappel oraz Katarzyny Stankiewicz.

Dzień Otwarty dla najmłodszych!

W przeciągu ostatnich dwóch tygodni mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole dzieci z przedszkola przy ulicy Chopina 26. W ramach tzw. Dni Otwartych przedszkolaki poznają zakątki naszej szkoły i korzyści, jakie płyną z uczęszczania na nasze zajęcia. Starsi koledzy i koleżanki z turystyki i przyrody przeprowadzili zajęcia pod opieką pani…

Read more: Dzień Otwarty dla najmłodszych!

Zgłoszenie do klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 27 - plik pdf

Zgłoszenie do klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 27 - plik pdf

Zgłoszenie do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 27 - plik pdf

Wniosek o przyjęcie ucznia zamieszkałego poza obwodem szkoły do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 27 - plik pdf

Read more: Rekrutacja do klas Szkoły Podstawowej nr 27 - formularze zgłoszeniowe

Informujemy, że 15 lutego 2018 roku rozpocznie się rekrutacja do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 27 w Zabrzu przy ulicy Chopina 26. Rodzice dzieci zamieszkujących obwód szkoły proszeni są o zgłoszenie się do sekretariatu i wypisanie zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej.

Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły zostaną przyjęci do klasy pierwszej…

Read more: Rekrutacja do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 27 w Zabrzu przy ulicy Chopina 26

Informujemy rodziców uczniów klas trzecich i szóstych, którzy planują zmianę obecnej szkoły na SP 27 w Zabrzu, że zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Zabrze Nr 69/WO/2018 od 5.03 do 24.03.2018  rokunależy zgłosić się do sekretariatu szkoły celem zapisania dzieci do klasy czwartej lub siódmej. Wnioski będzie można pobrać…

Read more: Rekrutacja do klasy czwartej i siódmej Szkoły Podstawowej nr 27 w Zabrzu

Nowoczesne monitory dotykowe dla naszych maluchów!

Dzieciaki z podstawówki mogą cieszyć się nowym sprzętem w postaci monitorów dotykowych, które możemy znaleźć w sali nr 13 i 14. Urządzenia zaczęły działać już w poniedziałek (22 stycznia). Co ważne są bardzo nowoczesna, a paradoksalnie, ich obsługa nie jest trudna. Nauczyciele mogą z nich korzystać na kilka różnych sposobów…

Read more: Nowoczesne monitory dotykowe dla naszych maluchów!

Czytaj więcej: 4b i jej kółko kulinarne!W naszej szkole podstawowej prowadzone jest kółko kulinarno- językowe. Uczniowie klasy 4 b pod okiem wychowawcy Kornelii Teichman zaczynają swoją przygodę ze światem zapachów i smaków kuchni francuskiej i brytyjskiej w połączeniu z użyciem języka francuskiego i angielskiego.

Może wyrosną z nich następcy wielkich szefów kuchni.

 

 

Read more: 4b i jej kółko kulinarne!

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

Czytaj więcej: Bezpieczne zachowanie - policjant u naszych maluchów!

Czytaj więcej: Bezpieczne zachowanie - policjant u naszych maluchów!

Czytaj więcej: Bezpieczne zachowanie - policjant u naszych maluchów!

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!