IMG 20190727 212720W dniach od 21 do 28 lipca 2019 pięcioro uczniów klasy 3o: A. Młynarczyk, J. Młynarczyk, A. Kołodziej, A. Czyba, N. Kamieniorz  wraz z p.M. Przybyłowicz reprezentowało miasto Zabrze w Międzynarodowym Spotkaniu Młodzieży Miast Partnerskich w Essen. W zorganizowanym przez stronę niemiecką obozie brali udział młodzi ludzie z Essen (Niemcy), Grenoble (Francja), Tampere (Finlandia), Changzou (Chiny), Sunderland (Anglia), Niżny Nowogród (Rosja), Zabrze (Polska).

Był to niezwykły czas, podczas którego uczestnicy mieli możliwość doskonalić swoje umiejętności komunikacyjne w języku angielskim, przełamywać bariery kulturowe, ale najważniejsze nawiązywać nowe znajomości i zawierać nowe przyjaźnie.