DSC 0378Wrześniowy dzwonek w Zespole Szkół nr 10 przywitał w tym roku nie tylko uczniów liceum, technikum i klas gimnazjalnych. Wraz z reformą szkolnictwa w szkole pojawiły się pierwsze, czwarte i siódme klasy szkoły podstawowej. W czasie wakacji w naszej placówce szkolnej odbył się remont, którego celem było przystosowanie sal dla najmłodszych. Nowa reforma jest innowacją zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Pedagodzy muszą stawić czoła nowej podstawie programowej, w inny sposób organizować lekcje i pracować z uczniami w zróżnicowanym przedziale wiekowym. To, co w czerwcu wydawało się abstrakcją, dziś okazuje się, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Dzieci przebywają w oddzielonych od reszty szkoły salach, które swoją estetyką zachęcają młodych do nauki i tworzą miłą atmosferę. Obecność pierwszoklasistów w szkole ma swoje plusy. Starsi uczniowie wykazują wrażliwość na widok 7-latków, ucząc się przez to w pewien sposób odpowiedzialności. Również u dzieci można zauważyć uśmiechy na twarzach, gdy mogą pomachać, czy przybić piątkę starszym kolegom.

Zatem przyszło nowe, a "dziesiątka" dała radę.

Wiktoria Płatek, Ewelina Szydlik kl. 2o

b_150_100_16777215_00_images_logo_wspierajmy_hospicja.png

Who's Online

Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.