Zabrze, dnia 08.01.2017 r.

REGULAMIN XVII MIEJSKIEGO KONKURSU MITOLOGICZNO – BIBLIJNEGO

Organizatorzy:            Gimnazjum nr 10 (tel. 32 271-11-77)

Opieka:                        doradca metodyczny -  mgr Irena Trzensiok

Komisja:

1. Przewodnicząca:    mgr Beata Wyrzykowska-Piesik (VII Liceum Ogólnokształcące)

2. Członkowie:           mgr Jolanta Zięba (Gimnazjum 21)

mgr Joanna Wienchor (VII Liceum Ogólnokształcące)

mgr Alina Żołdak (Gimnazjum nr 10)

Cele:

- pogłębianie i popularyzowanie wiedzy z zakresu źródeł kultury europejskiej

- rozwijanie umiejętności odbioru tekstów i wykorzystania zawartych w nich informacji

- kształcenie umiejętności wyszukiwania i selekcjonowania informacji z różnych tekstów      kultury

- podejmowanie „dialogu z tradycją” podczas analizy tekstów współczesnych, odwołujących do Biblii bądź mitologii

- tworzenie własnej wypowiedzi i rozwijanie umiejętności autoprezentacji

- rozwijanie wśród młodzieży pozytywnej rywalizacji i sprawiedliwej oceny

Lektura podstawowa i obowiązujący zakres materiału:

1. „Mitologia grecka” Jan Parandowski
  2. „Biblia Tysiąclecia”
  3. „Słownik mitów i tradycji kultury” Władysław Kopaliński
  4. „Słownik frazeologiczny”

• do części mitologicznej obowiązuje całkowita znajomość lektury

• do części biblijnej wybrane zagadnienia z zakresu Biblii (w tym roku Ewangelia św. Marka)

I  Konkurs przebiega w trzech etapach:

a) eliminacje wewnątrzszkolne (test) – czas trwania 40 minut

b) eliminacje miejskie (test) – czas trwania 40 minut

c) finał (ustny)

II W konkursie bierze udział młodzież gimnazjalna (oprócz zeszłorocznych trzech pierwszych finalistów).

III Eliminacje szkolne przeprowadzają w dniu 23.02.2017r. rodzime gimnazja, w postaci testu nadesłanego wcześniej przez komisję. Każda szkoła wyłania trzech finalistów, którzy będą ją reprezentować na eliminacjach miejskich. Protokoły z eliminacji z imionami i nazwiskami uczniów i ich opiekunów prosimy nadsyłać za pomocą faksu do Gimnazjum nr 10 (Zespół Szkół nr 10) lub na adres internetowy przewodniczącej konkursu w nieprzekraczalnym terminie 28.02.2017r.

IV Eliminacje miejskie odbędą się 09.03.2017r. o godz. 12:30 w Gimnazjum nr 10. Komisja wyłoni 10 finalistów. O wynikach poinformuje telefonicznie.

V Finał odbędzie się 16.03.2017r. o godz. 10:00 w formie egzaminu ustnego. Każdy uczestnik wylosuje zestaw pytań, po czym będzie miał czas na przygotowanie i odpowiedź. Komisja wyłoni trzy pierwsze miejsca, które będą sumą punktów z testu i wypowiedzi ustnej. Wszyscy uczestnicy finału otrzymają nagrody.

VI Zgłoszenia zainteresowanych szkół prosimy nadsyłać do 09.02.2017r. na adres internetowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

VII Wszystkie pytania i niejasności prosimy kierować do organizatora konkursu -

Beaty Wyrzykowskiej-Piesik.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Czytaj więcej: Regulamin XVIII Miejskiego Konkursu Mitologiczno – Biblijnego

Who's Online

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.